packshoty produktowe

PACKSHOTY PRODUKTOWE

Zdjęcia wszelkich produktów wykonane na białym tle, przy odpowiednim oświetleniu i  ze szczególną uwagą na detalach. Mają na celu dokładne przedstawienie produktu. Świetne sprawdzą się w sklepach internetowych.

Packshoty produktowe

Zdjęcia produktowe są nieodłącznym elementem każdego sklepu internetowego, reklam telewizyjnych, ulotek, a także czasopism. Są wykonywane w celu prezentacji danego produktu i ukazania jego walorów.

Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wykonywaniu zdjęć, jest połysk w przypadku fotografowania metalicznych obiektów takich jak garnki, czy akcesoria kuchenne. Znowuż dodatki do salonu, wielokrotnie szklane lub ceramiczne, potrzebują dokładnego podkreślenia krawędzi i uwydatnienia rysujących się na nich wzorów.

Jak widać, w zależności od potrzeb i fotografowanych obiektów, należy zwracać uwagę na różne aspekty, co wymaga dużego doświadczenia od fotografa i obycia z różnorakim rodzajem światła.

Cel zdjęć produktowych

Zdjęcia produktowe mają na celu jak najlepiej zaprezentować przedstawiany przedmiot, ukazać go z jak najlepszej strony, a przede wszystkim bez jakichkolwiek zarysowań, zagnieceń, mankamentów. Takie zdjęcia reklamowe wykonywane są również na zasadzie packshotów, aby żaden dodatkowy element na zdjęciu nie rozpraszał uwagi oglądającego, a także by nie doszło do przypadkowej pomyłki w kwestii tego, który pokazywany produkt jest domyślnym obiektem sprzedaży.

Fotografia reklamowa jest bardzo ważną dziedziną fotografii wymagającą dużej precyzji i zaangażowania w wykonywane zdjęcia.