PACKSHOT

Zdjęcia odzieży typu packshot, realizowane w technice “duch” na specjalnym manekinie, są dostępne w dwóch wersjach: klasycznej oraz z zacienieniem. Cena zależy od ilości produktów oraz materiału, z jakiego są wykonane są ubrania. Tkaniny przezroczyste, satynowe i połyskliwe należą do dużo bardziej wymagających niż klasyczna bawełna, czy poliester. 

W naszej ofercie znajdują się również packshoty odzieży dziecięcej oraz plus-size, które wymagają szczególnej uwagi ze względu na rozmiar tkanin oraz liczne detale. 

Wszystkie packshoty wykonywane są z niezwykłą starannością o szczegóły i odpowiednie odzwierciedlenie kolorów. Oprócz klasycznych ujęć całego produktu oferujemy także zdjęcia detali, które pozwolą jeszcze bardziej uwydatnić fakturę i kształt ubrania.
Zdjęcia typu packshot są uznawane w branży reklamowej za fotografie przedstawiające produkt w formie statycznej bądź ruchomej. Wybór jednej z wymienionej wyżej opcji jest zależny od ilości charakterystycznych elementów na produkcie, a także od jego kształtu, gdyż może być zarówno bryłą, jak i obiektem płaskim.

Packshot obrotowy czy statyczny?
Packshoty obrotowe tworzone są za pomocą sekwencji zdjęć, które widniejąc po sobie, dają pozór nieskończenie powtarzającego się filmu dokładnie prezentującego reklamowany produkt. Coraz więcej osób wybiera jednak packshoty statyczne, które są świetnym dodatkiem do lookbooków, czy zdjęć aranżowanych w celu zaprezentowania obiektu w swojej najczystszej formie. Takie powszechnie nazywane „duchy” to nieodłączny element sklepów internetowych, banerów, witryn sklepowych, a coraz częściej także i mediów społecznościowych, na których kontakt z klientem jest w formie ciągłej.
Jak fotografujemy packshot?
Aby uwydatnić walory przedstawianego ubrania, fotografowane jest ono na białym tle, co pozwala dostrzec każdy wzór i fakturę, a dodatkowo zapewnia odpowiednie naświetlenie przedmiotu, bez zbędnych cieni i mocnych kontrastów, które mogłyby zaszkodzić w odbiorze przez klienta.
Białe tło jest korzystne także dla obróbki graficznej. Dzięki niemu nietrudno usunąć biel w postprodukcji w celu otrzymania obiektów digitalowych, użytecznych na potrzeby e-commerce. Warto zauważyć, że produkty przed sfotografowaniem w formie Packshot są odpowiednio przygotowywane. Prasowane, układane z należytą starannością, a na etapie obróbki usuwane są plamki, niedoskonałości, czy inne mankamenty. W razie potrzeby wykonuje się kilka ujęć, w różnych konfiguracjach, aby każdy zamawiający był usatysfakcjonowany. Nie tworzy się jednak fotografii bez wstępnego zapoznania z estetyką firmy. Wszelkie uwagi techniczne w formie światła i ustawień są konsultowane tuż przed wykonaniem Packshotów. Pragniemy wykonywać swoją pracę jak najlepiej, aby fotografowany obiekt przykuwał uwagę, a forma i tkanina została oddana z jak największą starannością i precyzją.