FLATSHOT

Zdjęcia flatshot wykonywane są bez wykorzystania manekina – produkt jest fotografowany z góry na płaskiej powierzchni lub na wieszaku. Szczególnie dobrze prezentują się w ten sposób produkty o prostych, nieskomplikowanych krojach, np. t-shirty, sukienki, spodnie czy ubranka dziecięce.

Flatshot

Fotografie typu Flatshot świetnie sprawdzają się wśród marek, których estetyka kojarzy się z luzem i brakiem zobowiązania. Lniane tkaniny, dresy, nocne piżamy, czy satynowa bielizna są odpowiednio zaprezentowane, a jednocześnie za pomocą flatshotów zostaje zachowany ich swobodny charakter.

Zdjęcia typu Flatshot

W tym rodzaju fotografii mogą występować zagięcia i drobne marszczenia, które dodatkowo podkreślają zwiewność prezentowanych ubrań, ale także podkreślają fakturę i wykończenie materiału. Można pokazać ściągacze, kieszonki i wszelkie wiązania w sposób naturalny tak, jak przedstawiałyby się one na manekinie tudzież modelce.

Flatshot Kraków

Ponownie jak w przypadku packshotów przedstawiane produkty fotografowane są na białym tle, dzięki czemu obiekt zainteresowania jest dostatecznie naświetlony, a krawędzie odpowiednio podkreślone. Punktem obowiązkowym jest zastosowanie gładkiej powierzchni, której struktura nie zaburzy faktury ubrania. Co więcej, aby wydobyć kształt fotografowanego obiektu, mocniej naświetla się jedną ze stron by uzyskać efekt drobnego cienia zarysowującego odpowiednio ciuch. Szczególnie sprawdza się to w przypadku koronek, u których jest ryzyko uzyskania zbyt płaskiego zdjęcia, gdzie obiekt zlewa się z otoczeniem, a sama koronka pozbawiona jest swojej naturalnej lekkości.

Flatshot – zdjęcie aranżowane

Flatshot jest zdjęciem w dużej mierze przypominającym zdjęcie aranżowane. Choć nie jest urozmaicone o dodatki i odpowiednią kompozycję to zastosowanie obu fotografii jest bardzo podobne. Wielokrotnie można zobaczyć takie zdjęcia w mediach społecznościowych. Jest to zachęta do zakupu dla użytkowników, chociażby instagrama, którzy widząc luźno położony produkt, utożsamiają się z estetyką firmy i chętnie podejmą się zakupu. Flatshoty nie są tak sztywno określone, co znane wszystkim packshoty. W tym rodzaju fotografii można zobaczyć ubrania nie tylko położone na ziemi, ale również na wieszaku lub powieszone na linkach przypominające tym samym rozwieszone pranie. Ich niezobowiązujący charakter nie oznacza jednak, że produkty będą prezentować się niechlujnie. Ponownie jak w przypadku packshotów, ubrania przed wykonaniem fotografii są prasowane i odpowiednio ustawiane. Następnie podczas obróbki graficznej wszelkie niedoskonałości i niepożądane zagięcia są wygładzane, usuwane, aż do osiągnięcia efektu zadowalającego klienta.
Flatshoty są świetnym urozmaiceniem lookbooka, sprawdzą się także jako zdjęcia dodatkowe na strony internetowe i media społecznościowe.